Pagina’s maken met teksten van ‘Loesje’--
Wie kent ze niet, die doeltreffende posters van Loesje met een mooie, inspirerende of grappige quote. Op de website van Loesje kun je deze gratis downloaden als afbeelding, zodat je ze ook in jouw project kunt gebruiken.

Je kunt de spreuken van Loesje filteren op onderwerp en/of stad, waardoor er altijd wel één bij zit die bij jouw verhaal of foto past. Plaats ze in je glossy of boek als afbeelding en voeg schaduw of andere leuke effecten toe om de pagina compleet te maken. We leggen je hier uit hoe je eenvoudig een mooie pagina maakt met een poster of afbeelding van Loesje.

Stap 1 - Achtergrond kiezen
Via de functionaliteit "Achtergrond" kies je zelf welke achtergrond je achter de quote plaatst. Als je een liggende foto hebt waarbij het onderwerp maar op één helft staat, kan je de andere helft ook als achtergrond gebruiken.
Stap 2 - Afbeelding tekst plaatsen
Plaats de Loesje-tekst op achtergrond. Je kunt deze uploaden en op de pagina plaatsen via de functionaliteit "Foto’s". Problemen met het selecteren van je foto? Klik hier voor hulp. Gebruik eventueel fotolijstjes of illustraties om de quote verder aan te kleden:
Stap 3 - Schaduw toevoegen
Door schaduw toe te voegen maak je de afbeelding als het ware los van de achtergrond. Dit doe je via de functionaliteit "Schaduw". Zo krijgt je pagina diepte en lijkt het alsof de qoute boven de pagina zweeft.
Stap 4 - Foto hoofdpersoon of onderwerp plaatsen
Plaats op de andere pagina een mooie foto die past bij de quote die je hebt gekozen.

We hebben nog veel meer tips voor het toevoegen van creatieve pagina's: maak bijvoorbeeld een Kruiswoordpuzzel of een Woordwolk. Of kijk eens naar Fun Facts over een specifieke datum.
<< Terug naar Veelgestelde vragen
Misschien vind je dit ook interessant...
Tips

Om de inhoud van jouw glossy of boek nog dynamischer te maken, is het toevoegen van een woordwolk een perfecte optie. Een woordwolk bestaat uit zelfgekozen woorden in een mooie vorm. Bijvoorbeeld een opsomming van eigenschappen van een bepaald persoon. Of denk aan herinneringen, namen en andere trefwoorden die in je glossy of boek terugkomen.
Dit lijkt een hele klus, maar dat valt reuze mee! Op de website Woordwolk.nl maak je eenvoudig indrukwekkende woordwolken met de woorden die jij kiest. Ook de kleuren bepaal je zelf, en de site biedt heel veel mooie vormen voor jouw woordwolk. Je kunt de woordwolk vervolgens exporteren als pdf en zo eenvoudig als afbeelding uploaden in jouw glossy of boek. Maak de pagina af met een mooie achtergrondkleur bij en voilà!
Houd je het liever bij een simpele vorm, dan kan je de pagina verder versieren met een fotolijst of illustraties. Hoe je dat doet, leggen we uit in deze video:
Op zoek naar nog meer inspiratie voor creatieve en afwisselende pagina’s? Denk eens aan het maken van een kruiswoordpuzzel, een pagina met fun facts of voeg een quote van Loesje toe.
<< Terug naar Veelgestelde vragen
Misschien vind je dit ook interessant…
Het bewerken en verfraaien van je foto’s kan op veel verschillende manieren in de editor van My Glossy. Selecteer een foto en er verschijnt een werkbalk met diverse handige functionaliteiten die jou helpen met eenvoudige aanpassingen. De bewerkingen kan je op elk moment ook weer ongedaan maken, dus experimenteer en ontdek hoe je jouw glossy of boek nog mooier maakt. In dit artikel leggen we de volgende functionaliteiten uit:
- Toepassen van kleurenfilters (video)
- Bewerken van de kleurintensiteit van je foto’s
- Doorzichtig maken van foto’s
- Toevoegen van fotolijstjes aan je foto’s (video)
- Andere vormen voor je foto’s
- Het plaatsen van randen om je foto’s heen
- Toevoegen van schaduw aan je foto’s
- Veranderen van de dimensies van de foto
- Naar voor of achteren verplaatsen van foto’s
Foto’s bewerken met kleurenfilters
Verfraai je foto’s met de prachtige fotofilters. Zo geef je ze bijvoorbeeld een andere sfeer door ze zwart-wit te maken. Ontdek zelf het effect van de andere kleuren bij jouw foto’s.

Pas eenvoudig de kleuren van je foto’s aan met de uitleg in deze video:
Contrast, verzadiging en helderheid van foto’s veranderen
De geavanceerde filters vind je onder de kleurenfilters. Hier kan je de verzadiging en helderheid van je foto aanpassen. Een kleine verandering hierin kan soms een groot verschil maken voor de levendigheid van je foto.

Foto’s doorzichtig maken
Als je een foto transparant maakt, laat je de achtergrond er doorheen schijnen. Dit doe je met de functie ‘Transparantie’.

Foto’s in een fotolijst plaatsen
Kleed een pagina wat meer aan door je foto’s in een fotolijst te plaatsen. Je vindt ze via de functionaliteit ‘Fotolijst’. Let goed op dat je foto ín de fotolijst terecht komt en niet er overheen. Je kunt dit controleren via de online preview voordat je bestelt.

Je vindt de extra uitleg ook in deze video:
Foto’s een andere vorm geven
Geef je foto’s een andere vorm zonder een ander programma te moeten gebruiken.

Gekleurde rand om foto’s heen plaatsen
Maak zelf eenvoudige fotolijstjes door een rand aan je foto’s toe te voegen. Bepaal zelf de kleur, dikte en andere eigenschappen. De balk met eigenschappen verschijnt vanzelf zodra je een foto selecteert . Hier kan je de rand instellen via de functionaliteit ‘Rand’ rechtsboven.

Schaduw achter de foto plaatsen
Door je foto’s een schaduw te geven, maak je ze als het ware los van de achtergrond. Ze lijken zo boven je pagina te zweven. Stel de schaduw in via de functionaliteit ‘Schaduw’. Je kan hier de kleur, intensiteit (transparantie), spreiding en afstand van de schaduw bepalen. Dat laatste zie je hieronder opengeklapt: het + teken middenin lijnt de schaduw uit midden achter je foto, met de pijltjes kan je dat vervolgens verschuiven.

Een aantal functionaliteiten heeft ook een icoontje van een floppydisk, waarmee je de instelling van die functionaliteit kunt opslaan. Zo worden deze instellingen als standaard toegepast elke keer dat je voor deze functionaliteit kiest. Je hoeft dan niet steeds opnieuw de lijndikte, kleur, richting en andere eigenschappen in te stellen als je meerdere objecten van dezelfde rand en schaduw wilt voorzien. Ook jouw ‘standaard’ kan je altijd wijzigen.
De dimensies van je foto wijzigen
Het aanpassen van de afmetingen en de plaatsing van je foto gaat het makkelijkst met de hand. We leggen dit uit in het artikel ‘Foto’s bijsnijden’. Soms werkt het echter beter om de plaatsing en de afmeting van je foto’s exact te kunnen invoeren. Dat kan met de functionaliteit ‘Dimensies’. Hier voer je de eenheden en afmetingen zelf in en kan je ook je afbeelding draaien en spiegelen.

Je foto naar voren of naar achteren plaatsen
Tijdens het opbouwen van je pagina’s komen tekst, foto’s en andere objecten als lagen op elkaar te liggen. Je kunt deze zelf naar voren of juist naar achteren plaatsen, om bijvoorbeeld een tekst zichtbaar te maken die achter de foto ligt. Dit gaat met de functionaliteit ‘Lagen’. Meer informatie over deze functie vind je in het artikel ‘Waarom kan ik de foto of tekstblok niet selecteren’.

<< Terug naar Veelgestelde vragen
Misschien vind je dit ook interessant…
Ga terug in de tijd en wijd één of meerdere pagina’s van je glossy of boek aan een bijzondere datum. Bijvoorbeeld het geboortejaar/-dag of de trouwdag van degene voor wie je je cadeau maakt.

Leuke feiten en weetjes over verjaardag, trouwdag of andere datum
Op de website van defeestkamer.nl kan je zoeken op een datum in het verleden en krijg je allemaal leuke feiten en weetjes over die dag. Deze kun verwerken in jouw boek of magazine. Zo kun je zien hoe oud iemand is in dagen, weken of maanden en welke belangrijke gebeurtenissen zich in dat jaar hebben afgespeeld. Je kunt daar ook zien welke muziek er populair was en op nummer één stond in de top 40 op die datum.
Maak een lijst met bekende mensen die jarig zijn op dezelfde dag
Maak een overzicht met bekende mensen die jarig zijn op die datum. Op Jarigvandaag.nl vind je een lijst van beroemde mensen die jarig zijn op de door jou ingevoerde datum.
Grappige en interessante krantenartikelen zoeken op datum en gebruiken in jouw boek of glossy
Zoek naar krantenartikelen uit de krant van de geboorte- of trouwdatum. Via Delpher.nl kun je kranten zoeken op (geboorte)datum. Deze kun je als afbeelding downloaden en opnemen in jouw glossy of boek. In het artikel PDF & foto’s uploaden leggen we uit hoe je dit eenvoudig kunt doen. In deze video zie je hoe je afbeeldingen eenvoudig plaatst op in jouw project en hoe je ze mooi op kunt maken met tekst, illustraties en andere elementen.
Tekst kopiëren en plakken
Tekst kopiëren naar je project kan van elke bron: selecteer de gewenste tekst en kopiëer met de toetscombinatie ctrl+c op Windows of cmd+c op een Mac.
Plakken gaat als volgt: plaats eerst via de teksttool een leeg tekstblok op je pagina. Daarna klik je in het tekstblok en plak je de eerder gekopieerde tekst erin met de toetscombinatie ctrl+v op Windows of cmd+v op een Mac.
Bij grote stukken tekst werkt het vaak het makkelijkst om eerst de lettergrootte van het tekstblok te verkleinen. Zo houd je beter overzicht. Je kunt een tekstblok ook in zijn geheel van een andere pagina kopiëren en plakken met dezelfde toetscombinaties. In deze video laten we zien hoe je gemakkelijk tekst en andere onderdelen op jouw pagina’s kopieert en plaatst.
Opmaak van tekstpagina’s
Met tekstballonnen of gedachtewolkjes kan je het geheel wat speelser maken. Kies dan een mooie kleur voor de achtergrond van de pagina en voilà! Nog meer tips over het spelen met de opmaak van tekstpagina’s vind je in deze video:
<< Terug naar Veelgestelde vragen
Misschien vind je dit ook interessant…
Hoe kan ik?
Met paginanummers in je glossy of boek creëer je die extra professionele look. Voeg daar ook een inhoudsopgave aan toe en de ontvanger weet in één oogopslag welk leesplezier hem te wachten staat en op welke bladzijde dat te vinden.
Paginanummers toevoegen aan pagina’s
Je vindt de optie ‘Paginanummers’ aan de linkerkant van je scherm in het menu ‘Decoraties’.

Je kunt hier kiezen waar op de pagina’s je de nummers wilt hebben. Ook de tekstgrootte, het lettertype en de tekstkleur kan je hier instellen. Bepaal ook zelf vanaf welke pagina’s je wilt dat de paginanummering start.

Soms wil je eens één nummer laten afwijken van de rest, bijvoorbeeld omdat een andere kleur beter bij de bladzijde past. Dat doe je dan handmatig, door op de betreffende pagina een tekstblok met het paginanummer in hetzelfde lettertype en lettergrootte er precies overheen te zetten.
Paginanummers in de inhoudsopgave aanpassen
Sommige van onze templates hebben al een inhoudsopgave met paginanummers. Als je dan zelf pagina’s toevoegt of verwijdert, kan het nodig zijn om de inhoudsopgave ook aan te passen.

De nummers bij de foto’s kan je veranderen of verwijderen door op het nummer te klikken. Er verschijnt dan een kader om het nummer:

Klik op de prullenbak om te verwijderen, gebruik het ronde pijltje om te draaien en de pijltjes aan de zijkanten om het vak breder of smaller te maken. Klik nogmaals in het kader om het nummer zelf aanpassen. Je ziet dan een cursor en kunt de inhoud van het tekstblokje wijzigen.

Ook de tekstregels in de inhoudsopgave kan je aanpassen en verwijderen. Selecteer door één keer te klikken en met twee keer klikken verschijnt weer de cursor om de inhoud aan te passen.

Ben je klaar met de aanpassingen, dan klik je een keer naast het tekstblok. Klik opnieuw om weer te selecteren en eventueel te verschuiven voor een betere uitlijning.

Foto’s in de inhoudsopgave aanpassen
Wil je nog niet alles prijsgeven in de inhoudsopgave, dan kan je bijvoorbeeld de foto’s die je bij de titels van de pagina’s gebruikt bewerken om alleen een klein detail te laten zien. Kies voor bijsnijden of inzoomen om slechts een tipje van de sluier op te lichten, of gebruik één van de filters voor een andere look.
<< Terug naar Veelgestelde vragen
Misschien vind je dit ook interessant…
De functionaliteit ‘Uitlijnen’ helpt je om de plaatsing foto’s, tekstblokken en andere objecten te bepalen. Je vindt deze optie links onderin je scherm. Het geeft je de mogelijkheid om je foto’s, tekstblokken en andere objecten precies op één lijn naast elkaar of boven elkaar plaatsen, of juist niet.

Je kunt kiezen uit drie verschillende instellingen: magnetisch uitlijnen, op raster uitlijnen en uitlijnen uitschakelen. Schakel tussen deze drie opties voor de volledige controle over de uitlijning van je opmaak. Hieronder leggen we uit hoe je deze opties kunt inzetten.
Magnetisch uitlijnen
Deze optie is standaard ingeschakeld. Magnetisch uitlijnen zorgt ervoor dat foto’s, tekstblokken en andere objecten automatisch ten opzichte van elkaar en ten opzichte van de pagina worden uitgelijnd. Wanneer je foto’s, tekstblokken en andere objecten plaatst of versleept verschijnen er blauwe lijnen langs de randen van de andere objecten.

Op raster uitlijnen
Selecteer deze optie om de pagina in een raster van gelijke blokken te verdelen. Nu kan je je foto’s, tekstblokken en andere objecten alléén plaatsen op de lijnen van het raster. Sleep of verplaats met de muis of de pijltjestoetsen op je toetsenbord.

Uitlijnen uitzetten
Selecteer deze optie om je foto’s, tekstblokken en andere objecten vrij te kunnen verplaatsen, zonder dat ze worden uitgelijnd op elkaar of de pagina. Gebruik eventueel de pijltjestoetsen op je toetsenbord, waarmee je de foto’s, tekstblokken en andere objecten in kleine vaste stapjes verplaatst.
Over het algemeen geven mensen er de voorkeur aan tekstblokken en foto’s netjes op elkaar uit te lijnen. Dat oogt vaak rustiger en geeft beter overzicht. Gebruik de functie ‘Indelingen’ om je pagina’s snel en eenvoudig te voorzien van foto’s en tekst waarbij de opmaak al perfect is uitgelijnd. Bekijk ook onze video voor het creëren van een prachtige fotopagina:
<< Terug naar Veelgestelde vragen